Przejdź do treści » TUS - na rzecz równości społecznej
Od stycznia cieszymy się nową odsłoną wyszukiwarki www.niepelnosprawnik.pl. Wejdź na stronę i znajdź dostępny obiekt pod kątem różnego rodzaju niepełnosprawności. Jedyna taka wyszukiwarka w Polsce!

Działania / Aktywizacja zawodowa

Od 2005 roku Fundacja TUS wspiera osoby z niepełnosprawnościami w wejściu na rynek pracy.Uważamy, że praca jest nie sposobem na integrację, ale też świetnym narzędziem do niezależności.

W chwili obecnej, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego, testujemy innowacyjne rozwiązanie dotyczące wspierania aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

W latach 2005 - 2017 w Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych (CKON) nasi klienci otrzymywali wszechstronne wsparcie. Analizowaliśmy sytuację osoby poszukującej pracy, udzielalismy pomocy doradcy zawodowego i innych specjalistów, dobieraliśmy ofertę pracy i monitorowaliśmy zatrudnienie. Pomagalismy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Potrafimy znaleźć zatrudnienie dla bardzo wielu osób zgłaszających się do nas. Za swoje działania na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnością zostaliśmy nagrodzeni przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Wspieramy zatrudnienie na otwartym rynku pracy, bo wierzymy, że osoby z niepełnosprawnością potrafią poradzić sobie na takim właśnie rynku.