Przejdź do treści » TUS - na rzecz równości społecznej
Od stycznia cieszymy się nową odsłoną wyszukiwarki www.niepelnosprawnik.pl. Wejdź na stronę i znajdź dostępny obiekt pod kątem różnego rodzaju niepełnosprawności. Jedyna taka wyszukiwarka w Polsce!

Działania / Audyty, doradztwo, szkolenia

Fundacja TUS od wielu lat zajmuje się audytami architektonicznymi w ramach działań Niepełnosprawnika. Przebadaliśmy pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami ponad 10.000 obiektów użyteczności publicznej. Mamy na swoim koncie audyty takich miejsc jak stadiony piłkarskie w miastach gospodarzach podczas EURO 2012, ale też wiele hoteli, restauracji, banków, sklepów, urzędów, bibliotek czy innych instytucji kultury. Zaufał nam Urząd Miasta Stołecznego Warszawa od wielu lat dofinansowując działanie Niepełnosprawnika.

Jeżeli chcesz by Twój lokal, budynek, obiekt był dostępny dla różnych grup osób z niepełnosprawnością możemy w tym pomóc. Przeprowadzimy audyt i jeśli to będzie konieczne, doradzimy w jaki sposób dostosować go do potrzeb różnych grup użytkowników. Nasze wsparcie będzie zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, czyli projektowania z uwzględnieniem potrzeb różnorodnych użytkowników. Jeśli Twój lokal jest dostępny trafi do Niepełnosprawnika – największej w Polsce wyszukiwarki miejsc dostępnych. Tam łatwo znajdą Cię wszyscy Twoi niepełnosprawni klienci.

Mamy wieloletnie doświadczenie szkoleniowe. Uczymy jak współpracować i świadczyć usługi na rzecz niepełnosprawnych klientów. Wspieramy bardzo różne grupy. Przeszkoliliśmy kilkuset animatorów Orlików w Akademii Animatora Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pomagamy bibliotekarkom zrozumieć na czym polega niepełnosprawność. Było także naszym udziałem szkolenie kierowców miejskich autobusów w obsłudze pasażera z niepełnosprawnościami. Przez wiele lat szkoliliśmy także studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.