Przejdź do treści » TUS - na rzecz równości społecznej
Od stycznia cieszymy się nową odsłoną wyszukiwarki www.niepelnosprawnik.pl. Wejdź na stronę i znajdź dostępny obiekt pod kątem różnego rodzaju niepełnosprawności. Jedyna taka wyszukiwarka w Polsce!

Aktualności

30.11.2016
NIEPEŁNOSPRAWNIK NAGRODZONY ZA INNOWACJE I DOSTĘPNOŚĆ

Dumni jesteśmy z tego, że działania Niepełnosprawnika na rzecz osób z niepełnosprawnościami znajdują duże uznanie. Tak w środowisku samych osób niepełnosprawnych jak władz samorządowych.

Tuż przed 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych  – świętem ustanowionym ONZ,  Niepełnosprawnik został nagrodzony  w konkursie „Serwis www bez barier„ i otrzymał certyfikat „Wrocław bez barier”. Oba te wyróżnienia odbieramy jako docenienie naszej przydatności i rzetelności.

Niepelnosprawnik.pl to jedyna tego rodzaju wyszukiwarka w Polsce. Znajdziecie tu Państwo prawie 13 tys. dostępnych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach audytów dostępności badane są sklepy, kina, restauracje, biblioteki, salony kosmetyczne, banki, szkoły, hotele, zakłady krawieckie itd. Dostarczamy osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności informacji niezbędnych w codziennym życiu.

„Serwis www bez barier” to wyróżnienie  przyznawane przez Integrację – największy w Polsce magazyn poruszający kwestie osób z niepełnosprawnością i Miasto Stołeczne Warszawa. Nadawane jest ono najlepszemu serwisowi www, jako najbardziej dostosowanemu do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nagroda dla Niepełnosprawnika wręczała Marta Jakubiak Zastępczyni Dyrektora Biura Pomocy I Projektów Społecznych,  a działo się to podczas Wielkiej Gali Integracji – święta osób z niepełnosprawnościami. http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/412786?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=24.11.2016

Certyfikat „Wrocław bez barier” promuje dobre postawy oraz działania podejmowane  na rzecz pełnej dostępności i integracji. Niepełnosprawnik został nagrodzony w kategorii  działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności. Jak podczas wręczania certyfikatu mówił Bartłomiej Skrzyński - Rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych: „To jest trzeci  rok trwania miejskiego projektu, wyjątkowego w skali kraju. TUS skanuje też obiekty w Warszawie, Toruniu i Poznaniu. Te działania udowodniły ich potrzebę funkcjonowania w przestrzeni. Bo przecież wspiera to też osoby o ograniczonej mobilności, a we Wrocławiu poszerzyliśmy „pomiary” o miejsca dla Rodziców z dziećmi. Gdy w 2010 roku inicjowałem plebiscyt rozmawialiśmy z obecną wiceprezydent Wrocławia Anną Szarycz o tej kategorii. Nie spodziewaliśmy się, że każdego roku nagrodzeni, będą tak merytorycznie wybitni.” Certyfikat wręczał Rafał Dutkiewicz Prezydent Wrocławia. http://blogi.wroclaw.pl/miasto/certyfikaty-i-udoskonalanie-wroclawia-bez-barier/

Wyszukiwarka Niepelnosparwnik.pl korzysta z najnowocześniejszej francuskiej  technologii wyszukiwania Algolia. Technologia ta pozwala indeksować dane lepiej niż Google. Odpowiadając na wyzwania mobilności,  wyszukiwarka jest dostępna na  telefonach i tabletach w takim samym stopniu jak na komputerach stacjonarnych. Oczywiście Niepełnosprawnik jest zgodny ze standardami WCAG 2.0 czyli jest przyjazna osobom niewidomym i  niedowidzącym.  Korzystanie z wyszukiwarki jest intuicyjne i łatwe dzięki przyjaznemu interfejsowi - ze zrozumiałym językiem i doskonale opisanymi piktogramami. Właścicielom miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami pomagamy się tym chwalić, dając możliwość łatwej publikacji na ich własnej stronie internetowej piktogramów opisujących dostępność dla klientów z niepełnosprawnościami.  

Niepełnosprawnik współfinansują miasto stołeczne Warszawa i gmina Wrocław.