Przejdź do treści » TUS - na rzecz równości społecznej
Chcesz znaleźć dostępne miejsca w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Kaliszu, Łodzi i innych miejscowościach? Wejdź na stronę www.niepelnosprawnik.pl i znajdź dostępny obiekt dla osób z niepełnosprawnościami. Jedyna taka wyszukiwarka w Polsce!

Działania / Samodzielnie dokonuję wyborów!

To nasz pomysł na znalezienie pracy przez osoby z niepełnosprawnością. Do tej pory osoby z niepełnosprawnością w żadnym modelu aktywizacyjnym nie były sprawcami zmian w pełni za nie odpowiedzialnymi. W zrealizowanym przez nas modelu to one same wyznaczały swoje cele i sposoby ich realizacji.

Nasz model kierujemy do wszystkich, którzy wierzą, że ludzie poszukujący pracy mają w sobie dość potencjału, zdolności i woli, by samodzielnie zdecydować, jakiej pracy potrzebują. Zaproponowane rozwiązania przydadzą się tym, którzy chcą pomóc innym w zdobywaniu zatrudnienia i cierpliwie towarzyszyć na drodze poszukiwania wymarzonej pracy. Wierzymy, że przedstawiony model może być wdrażany w każdej instytucji - czy to państwowej, samorządowej czy pozarządowej, której celem i misją jest pomoc ludziom, w szczególności tym z niepełnosprawnościami, w odnalezieniu się na rynku pracy.


Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega nasz pomysł obejrzyj film.
Jeśli chcesz poznać szczegóły zajrzyj do multimedialnej publikacji.


Obejrzyj opowieść o pracy i niepełnosprawności.

Publikacja multimedialna. Samodzielnie dokonuję wyborów. Fundacja TUS (plik PDF, 12,59 MB)